دوشنبه 30 دی 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز گيلان غرب برنامه‎هاي اين دانشگاه در هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم را اعلام کرد

تاریخ: ۱۳۹۶/۶/۳۰ پنج شنبه
توسط: admin
امتیاز: ۰


به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز گيلان غرب : آقاي دکتر فرهان گلکارمنش در جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز گيلان غرب با گراميداشت ايام پرخير و برکت هفته دفاع مقدس، آن را يادآور رشادت‎ها و دلاورمردي‎هاي رزمندگان و ايثارگران عرصه جنگ و جهاد دانست و به تشريح برنامه هايي که به همين مناسبت در دانشگاه آزاد اسلامي مرکز گيلان غرب اجرا خواهد شد، پرداخت. وی با اشاره به همزمانی 31 شهریور آغاز هفته دفاع مقدس و دهه نخست ماه محرم افزود: « با برنامه ریزی مناسب از این همزمانی می توان به نحو مطلوبی بهره برداری نمود . امسال برنامه های متنوع و گسترده ای در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد. » وي فضاسازي مناسب دانشگاه، نصب پلاکارد و بنر بر سردرب‎ها و استفاده از پيام‎هاي دفاع مقدس در سر‎برگ مکاتبات اداري را از  جمله اين موارد برشمرد. دکتر گلکارمنش افزود: « تکريم و ديدار با ايثارگران، رزمندگان، جانبازان و خانواده‎هاي شهدا و غبارروبي مزار شهدا از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده براي اين هفته است.»
Image title
وي ادامه داد: « در هفته دفاع مقدس برنامه محفل انس با قرآن، مسابقات مختلف ورزشي ،ايستگاه صلواتي، نمايشگاه عکس و پوستر شهدا، مراسم بزرگداشت اين ايام، دوره ‎آموزشي فرهنگي،اردوي ورزشي و پياده روي خانوادگي و کوهپيمايي نيز برگزار مي شود.» آقای دکتر فرهان گلکارمنش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گیلان غرب همچنین در این نشست ضمن تسلیت فرارسیدن این ایام ، ماه محرم را بزرگترین ظرفیت فرهنگی کشور برشمرد و اظهار کرد :« آشنایی با مسائل معنوی ، اعتقادهای قلبی ، امر به معروف و نهی از منکر و زنده نگه داشتن ماه محرم وصفر واجب و ضروری است. »
وی بیان کرد : « مهمترین موضوع برگزار کردن هر چه عمیق تر و تاثیرگذارتر مراسمات محرم و عینیت بخشیدن به اهداف قیام امام حسین (ع) است.» وی افزود:« حفظ و حراست از ارزش های دین و احیای امربه معروف و نهی از منکر از اهداف مهم امام حسین (ع) در حادثه عاشورا بود.»
اعضای شورای فرهنگی مرکز گیلان غرب هم دراین جلسه برنامه های اجرایی ایام محرم را تصویب نمودند که از جمله مهمترین فعالیت ها ؛ نصب پرچم و بنرهای مربوط به ماه محرم در فضای اداری ، برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا در نمازخانه ، سینه زنی و عزاداری بعد از نماز ظهر و عصر، پخش آب و شربت به عزاداران در روز تاسوعا و عاشورا و... می باشد.
تعداد بازدید: ۲۲۲۷
دیدگاه ها: ۰
like امتیاز مثبت
dislike امتیاز منفی
نظرات کاربران
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...